A kőzetgyapot hőszigetelés egyik legnagyobb előnye, hogy páraáteresztő tulajdonsággal bír.

Vagyis ez azt jelenti konkrétan, hogy a lakásban keletkezett párát átengedi a fal, ha ezzel van szigetelve. Ezáltal nem keletkezik nedvesség és penész sem.

Ha a kőzetgyapot hőszigetelést alkalmazzuk szigetelésre, jelentős költségmegtakarítást érhetünk el. Értendő ez a téli fűtési költségekre. Valamint a nyári klimatizálási költségekre is.

Amit még érdemes elmondani, hogy utólagos szigetelésre is alkalmas. Vagyis a kőzetgyapot bármilyen falazó anyaghoz használható szigetelés céljára.

De nemcsak utólagos szigetelés oldható meg ilyen módon. Beépíthető új építésű családi házak homlokzatának szigetelésekor is.

Kőzetgyapot hőszigetelés előnyei

Páraáteresztés

Ahogyan ezt már említettük is, a szálas szerkezetű kőzetgyapot kiváló páraáteresztő képességgel bír. Mit jelent ez konkrétan?

Azt jelenti, hogy a hőszigetelés mellett a lakásban keletkezett pára távozását is segíti. Mégpedig olyan módon, hogy a kőzetgyapot hőszigetelő képessége nem romlik.

Ebből adódóan, hogy kiváló a páraáteresztő képessége, nem allergizál a kőzetgyapot hőszigetelés. Vagyis érdemes a kőzetgyapotot választani.

Ugyanis a hungarocellel szemben a légúti allergiában szenvedőket is védelmezi ilyen formában.

Vályogház kőzetgyapot hőszigetelés, hangszigetelés

Ha vályogház utólagos szigetelését akarjuk megoldani, a kőzetgyapot a megoldás szintén. Mivel páraáteresztő képessége sokkal optimálisabb, mint a hungarocell szigetelésé.

Vagyis tökéletesen megfelel a vályogházak utólagos szigetelése esetén.

A kőzetgyapot jó hangszigetelő, sokkal jobb, mint a hungarocell. Így aztán a forgalmas utak mentén nem véletlenül szigetelik a homlokzatokat ilyen módon.

Valamint az is fontos, hogy ezeken a helyeken nemcsak az autós forgalom jelentős. Emberek is nagyobb számban fordulnak meg az utak mentén.

A rendszer utolsó fedő rétege, egy páraáteresztő szinezővakolat, amely az esztétikus megjelenés mellett a rendszer mechanikai, és környezeti hatások ellenei védelmét is ellátja.

Tűzgátlás

A kőzetgyapot hőszigetelő rendszer korlátlanul beépíthető magas épületeknél is. Éppen ezért igen kedvelt megoldás társasházak és többszintes bérlakások homlokzati szigetelésére.

Akár új építésű az épület akár az utólagos a szigetelést akarják megoldani.

A Baumit Ásványi rendszer milyen anyagokat tartalmaz

 - Hőszigetelő - Baumit Ásványi kőzetgyapot hőszigetelő lemez

- Ragasztó -    Baumit ProfitContact ragasztó

- Alapozó -     Baumit Univerzális alapozó

- Szövetháló - Baumit Üvegszövetháló

- Vakolat -      Baumit Silikat Top vakolat széles színválasztékkal, igény szerinti színben választható

 

A kőzetgyapot hőszigetelő rendszert ragasztáson kívül dübelezéssel is rögzíteni kell. Ezt a megerősítést a viharkárok esetleges pusztítása miatt kell elvégezni.

A kőzetgyapot táblák nehezek. Legalábbis nehezebbek, mint a hungarocell táblák. Ezért a felragasztás után a dübelezést azonnal el kell kezdeni.

Azért, hogy a homlokzaton ne mozduljanak el.

A kőzetgyapot hőszigetelő rendszer felrakása

Mire kell figyelni legjobban amikor a kőzetgyapot hőszigetelő rendszer felrakására kerül a sor? Elsősorban talán arra kell figyelni, hogy itt nem ideiglenes megoldásról van szó.

Vagyis a kőzetgyapot szigetelés évtizedekre szól. Hiszen ezzel a fűtésszámla mértékét nagy mértékben csökkentjük.

Tehát ha a kőzetgyapot rendszert választjuk otthonunk szigetelésére nem a legolcsóbb, de a legoptimálisabb szigetelést választjuk.

Érdemes tudni azonban, hogy a kivitelezést megfelelő szakemberre kell bízni a siker eléréséhez. Ki a megfelelő szakember? Aki referenciákkal és garanciák vállalásával bizonyítja hozzáértését.

Ugyanis nagy különbségek vannak az egyes mesterek munkái között. Ezért a legjobb, ha ajánlás útján kérünk fel kivitelezőt a szigetelési munkára.

Akinek már bizonyítottan kerültek ki házak a keze alól. Ezek pedig megfelelnek az elvárásoknak és semmilyen kifogás nem merült fel velük kapcsolatban. Ha olyan szigetelő szakemberre találunk, aki be van táblázva, érdemes várni rá. Hiszen ez is bizonyítja hozzáértését.                                       

Külső oldal fal kőzetgyapot hőszigetelése

A megtisztított és portalanított falra kerülnek a kőzetgyapot táblák. Ezeket páraáteresztő ragasztóval, majd dübelekkel is rögzítik. A kőzetgyapot hőszigetelés egyrétegű, vagy kétrétegű kőzetgyapot lemezekből áll.

A rögzített szigetelésre kerül fel az üvegszövet háló. Majd erre viszik fel az alapvakolatot és a vékonyvakolatot, ami szintén páraáteresztő.

A kőzetgyapot lemezek ragasztása hogyan történik?

A megfelelő ragasztó kiválasztása a kőzetgyapot szigetelésnél nagyon fontos. Fontosabb, mint a polisztirol szigetelésnél, ami elterjedtebb.

A kiválasztott ragasztónak is páraáteresztőnek kell lennie. Valamint jól kell tapadnia a szálas szigeteléshez mindenképpen.

Arra kell még nagy figyelmet fordítani a ragasztó vásárlásánál, hogy a kőzetgyapot lemezek felülete egyenetlen. Ezért több ragasztóra van szükség, mint a polisztirol lapok ragasztásánál.

Ugyanis a ragasztó befolyik a kőzetgyapot szálai közé is, míg a polisztirol tábláknak csak a felületén folyik szét.

A szigetelő lemezek közül érdemes a Rockwool Multirock Super lemezek valamelyikét választani. Ezek keményebb belsővel rendelkeznek. Biztosítják a fal tartósságát.

Valamint a szigetelés vakolat alatti megfelelő keménységét. A kétrétegű kőzetgyapot lemezekkel kiváló hőszigetelt képességgel rendelkező homlokzat építhető fel.

A kétrétegű lemezeknek és a felület rugalmas kitöltésének köszönhetően a dübelezés is könnyebbé válik.

Ugyanis a ragasztást követő száradás után a dübelek nem húznak be akkora felületet. Mint az korábban az egyrétegű kőzetgyapot lemezek esetén általános volt.

Dübelezés

A kőzetgyapot hőszigetelő rendszer mindenképpen dübelezéssel oldható meg a legoptimálisabban. Hiszen a ragasztás nem ad elegendő stabilitást.

Főleg nem hosszú távon. Márpedig évtizedekben számolunk hőszigetelés esetén. Fontos azonban, hogy a ragasztás megszáradása után lehet csak hozzákezdeni a dübelezéshez.

Akkor lesz megfelelő a kőzetgyapot lemezek rögzítése, ha fémbeütőszeges dübeleket használnak erre a célra. Ma már a kivitelezésnél a legkorszerűbb megoldások az elterjedtek.

Ennek köszönhetően a dübelfejeket egy "sapka" segítségével teljesen el lehet tüntetni.

Ez a "sapka" nem más, mint egy kőzetgyapot rondella. Ezt kell aztán a dübel fejére rányomni a beütés után. Ezzel a módszerrel szinte teljességgel kizárhatóak a nem kívánatos hőhidak is.

Ezen kedvező hatásuk korántsem elhanyagolható. Hiszen a dübelfejek miatti hőhidak akár 5-6 %-kal is ronthatják a kőzetgyapot hőszigetelés eredményességét.

A "sapkák" még más jó tulajdonsággal is bírnak. Hiszen ezeknek köszönhetően a szigetelés felületén homogén felület keletkezik.

Így nem lesznek ragasztóval szennyezettek a dübelfejek. Ez azért is fontos, mert így nem lesz foltos a vakolat. A fedővakolat felhordása után sem.

A kőzetgyapot hőszigetelés utolsó fázisa

Ha elkészült a dübelezés is és nem lehet megszámolni a dübelfejeket, jöhet az üvegszövet háló. Ez az üvegszövet háló arra hivatott, hogy a vakolat tapadását segítse.

Tehát mindenképpen fontos szerepe van.

Ha felkerült az alapvakolat, következik a fedővakolat felvitele. Itt már jelentősége van a páraáteresztő tulajdonságon kívül a megfelelő szín kiválasztásának is.

A kőzetgyapot hőszigetelési rendszerekre ajánlott vakolatok a Baumit vakolatok közül választhatóak ki.

Maradt még kérdésed?

Kérj árajánlatot még ma!

Keresd ügyfélszolgálatunkat telefonon: +36 30 892 3055 vagy írj nekünk!

Több információra van szükséged? Vedd fel velünk a kapcsolatot vagy kövess minket a Facebook oldalunkon.

Rendelés után akár egy munkanapos szállítással, készséggel állunk rendelkezésedre!