A tetőtér beépítése előtt érdemes néhány dologgal tisztában lenni. Érdemes a hőszigetelési módszereket a házon feltérképezni. Ezt a legmegbízhatóbban hőkamerás vizsgálattal lehet megállapítani .

Így a tetőtér beépítése előtt tájékozódhatunk a falak szigeteléséről az áthidalóknál . Valamint a betonkoszorúknál, pilléreknél, nyílászáróknál, tetőnél, és egyéb problémák csomópotoknál. Ezeknek az adatoknak az ismeretében elkerülhetőek lesznek a későbbiek folyamán olyan dolgok mint a penészedés vagy a páralecsapódás mondjuk.

Ha kellő körültekintéssel és kiváló anyagokkal történnek a szigetelési munkák, kategóriákkal csökkenhet a tetőtér hővesztesége . Ezért is érdemes olyan szakemberekkel végeztetni ez a felújítást akik korszerű technológiával dolgoznak. Betartják a technológiai utasításokat. Ezzel az ingatlan értéke is számottevően megmegnövekszik.

A tetőtér beépítés mennyivel növelheti az ingatlan értékét?

Ez az építészeti előírások nem teszik lehetővé az alapterületi bővítést, érdemes a tetőtéren gondolkodni Ha jó állapotú az ingatlan, a pad földépítés lakhatóvá tétele megnöveli a ház értékét.

Mindenképpen figyelembe kell venni a tetőtér beépítés szabályai t a tetőtér beépítése előtt. Ilyen például az is, hogy a tető hajlásszöge alkalmas-e a tetőtér beépítéséhez. További előny még a bővítésen kívül, hogy ez a munkálat az épület megjelenését csak kis mértékben módosítja.

Fontos tudnivaló még, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a ház értéknövekedésének megítéléséhez. Ilyen szempont az aktuális piaci érdeklődés vagy az ingatlan amortizációjának mértéke.

Szempont még ezen a téren az épület elhelyezkedése, környezete, fekvése. Nem elhanyagolandó az ingatlan megközelíthetősége és a környék lakosságának összetétele sem. Valamint játszhat még az érték alakulásában a műszaki és esztétikai állapota is a háznak.

A tetőtér beépítés változtat az épület energiaosztály besorolásán?

Mint azzal mindannyian tisztában vagyunk, manapság az energiamegtakarítást inkább előtérbe került mint valaha. A megnövekedett fűtés- és villanyszámlák világában nem mindegy, hogy az adott lakás, ház milyen energiatanúsítvánnyal rendelkezik.

Hosszútávon az sem mindegy, hogy mennyibe kerül a ház fenntartása, mekkora a fűtési, hűtési költség.

Ez a tetőtér beépítés kiváló anyagokkal és korszerű technológiával készül, akár 2-3 kategória javulást is kínálhat az energiahatékonyság terén. Fontos a tetőtéri ablakok szakszerű beépítése is szükséges.

Ha a hőkamerás vizsgálatot elvégeztük a tetőtér beépítés után is, minderről igazolt is kaphatunk szakszerű energiatanúsítótól. Ezzel is meg tudjuk erősíteni a kivitelezés minőségi hiányát, ez alapján lehet javítani a hibákat.

Tetőtér beépítésére milyen padlásterek alkalmasak?

Ahogyan már említettük is, a tetőtér beépítéséhez a tető hajlásszögnek megfelelő kell lennie. Ez ideális esetben 35 és 55 fok közötti hajlásszöget jelent a tetőszerkezet szempontjából. A tető meredeksége miatt meg a lehetőségeket.

Vagyis minél meredekebb, annál alkalmasabb a kétszintes padlástér kialakítására mondjuk.

Mielőtt a tetőtér beépítését megtervezzük, érdemes tisztában lenni azzal, hogy milyen tetőformák is léteznek. Hiszen mindegyik tetőforma más és más lehetőségek rejt magában a térkihasználás szempontjából.

Milyen hagyományos tetőformákat ismerünk ?

A nyeregtető - ennek megvan azaz előnye, hogy két egyenes oromfalazatból áll. Ez a teljes tetőszerkezettel, térdfalas tetőszerkezet kialakításával a padlástér területével jelentősen megnövelhető. A kontyos tetőszerkezet hátránya a négy élgerinc és az élgerincek által határolt alapterület nagysága behatárolt. De a magasság még így is elég marad.

Sátortető - legkisebb hasznos terület mely beépíthető , ennél a tetőformánál van. Mind a 4 oldalról ferde síkokkal határolt a hasznosítható rész. A 60-as évek kockaházaira jellemző ez a tető.

A tetőtér beépítésének tervezésekor ezt a tetőt érdemesebb lecserélni , mert szűk és zegzugos padlástér alakítható csak ki alatta.

A manzárdtető az a fajta tető típus ami alatt a legtágasabb helység alakítható ki. Itt egy meredekebb és egy olcsó hajlásszögű sík határolja a hasznosítható területet. Nem lesz sötét sem az így beépített padlástér, hiszen tetőablakokkal kiválóan megvilágítható felülről.

A mai építészet azonban ezeknél az alaptípusoknál merészebb és izgalmasabb tetőformákat használ.

Tetőtér beépítés esetén mennyi a bruttó és a nettó alapterület?

Mint azt bizonyára mindenki tudja, a tetőtéri lakások esetében a belmagasság változó. Miért? Mivel ezek a helységek nem függőleges falak által határoltak. Így például ebből adódik, hogy az utcai, homlokzati részen gyakran 80 cm körül ez a magasság.

Ebből adódik a bruttó és a nettó alapterület fogalma a tetőtéri lakások esetében. Hogyan lehet ezt konkrétan kiszámítani? A teljes padlófelület a bruttó alapterületnek számít. Ahol pedig a belmagasság eléri legalább 1,90 cm-t, azt nevezzük nettó területnek. Más néven ez a hasznos alapterület.

A természetes fény fontossága egy tetőtéri lakás esetében

Akkor érezzük jól magunkat egy lakásban ha megfelelő mennyiségű természetes fény jut be az ablakon. Ez igaz egy tetőtéri lakás esetében is értelemszerűen.

Magyarországon jogszabály van rá, hogy mennyi az a minimális bevilágító felület nagyság amivel a felülről jövő megvilágításnak rendelkeznie kell.

Ebben az esetben, vagyis a tetőtéri lakások esetében a hasznos alapterületnek legalább a 10%-a kell, hogy legyen a az ablak nagysága.

Így tehát egy 16 négyzetméteres alapterületű lakásnak a tetőtérben legalább egy 1,6 négyzetméteres üvegfelülettel kell felül rendelkeznie.

Nagyon fontos még a megvilágítás szempontjából a tető hajlásszöge. Ugyanis a beépítendő ablak hosszúságát a tető hajlásszöge határozza meg.

Vagyis ha a tető hajlásszöge alacsony hosszabb ablakot érdemes hozzá választani.

Optimális ablakról akkor beszélünk, ha a beépített nyílászáró üvegének alja a padlótól kb.1 m-re a teteje pedig a plafontól kb. 2m-re kerül/ 20-25 cm ráhagyással/

A tetőtéri ablak kiválasztása

Milyen magasságban legyen a tetőtéri ablak? Ahogyan a normál esetekben is, a tetőtéri ablak esetében is legtöbbször olyan magasra kell beépíteni a nyílászárót, hogy könnyen elérhető legyen a nyitó szerkezet. Valamint, hogy ki lehessen rajta látni akár álló, akár ülő helyzetben.

Van azonban olyan eset, amikor a tetőtéri lakásban az ablakok beépítése csak nagy magasságban oldható meg. Ilyenkor a nyitás és zárás csak távvezérléssel lehetséges. A legkényelmesebb megoldás az egyetlen gombnyomással irányítható, elektromos működtetésű ablak beszerelése.

Ha azonban nem elektromos árammal vagy napenergia felhasználásával szeretnénk működtetni ezeket az ablakokat, az is megoldható. Ebben az esetben a túl magasan lévő ablakokat kézi távnyitó rúddal tudjuk működtetni.

Mi határozza meg a tetőtéri ablak nyitásmódját?

A tető hajlásszöge határozza meg az ablak hosszát ahogyan már említettük és a nyitásmódját is.

Ha a tető hajlásszöge 15-90 fok közötti, akkor billenő ablakot alkalmazhatunk a tetőtér beépítés során. Ha 15 és 55 fok közötti a hajlásszög, akkor a felnyíló-billenő ablakok mellett érdemes dönteni.

Tetőtér beépítési ötletek

A tetőtér beépítésre ma már számtalan ötlet és lehetőség van . Izgalmas és változatos tetők és tetőterek "nőnek ki" az épületek tetejéből. Vannak akik romantikus kimondottan megoldásnak, mások takarékossági választják ezt a lehetőséget.

Mindesetre az álmok és vágyak nem elég ahhoz, hogy egy padlásszoba vagy egy tetőtéri lakás elkészüljön. Kérd a szakemberek segítségét a megtervezéséhez és a kivitelezéséhez is!

Sokszor a lehetőségek megvalósításához nem is kell magas tetőtér beépítési árakra számítani.

Na és persze az álmok megvalósítása minden pénzt megér!

 

A tetőtérhez szükséges anyagokról, termékekről, bővebben itt talál további információkat.

 

Maradt még kérdésed?

Kérj árajánlatot még ma!

 

Keresd ügyfélszolgálatunkat telefonon: +36 30 892 3055 vagy írj nekünk!

 

Több információra van szükséged? Vedd fel velünk a kapcsolatot vagy kövess minket a Facebook oldalunkon.

 

Rendelés után akár egy munkanapos szállítással, készséggel állunk rendelkezésedre!

 

.