Milyen esetekben előnyös a hőszigetelő fólia használata?

 

Az építkezések és felújítások során az energiahatékonyság egyre nagyobb figyelmet kap, hiszen segítségével csökkenthetőek a fűtési-hűtési költségek. A hőszigetelő fólia a hagyományos szigetelőanyagok mellett hatékony megoldást kínál.

 

Ez a speciális anyag képes visszaverni a hőt, csökkenteni a hőveszteséget, így javítva az épület energiahatékonyságát. Hogy pontosan milyen elven működik a hőszigetelő tulajdonsága, illetve milyen módon tudjuk legjobban kihasználni adottságait, ezekre keressük a választ cikkünkben.

 

Mikor használható a hőszigetelő fólia?

 

Mielőtt a hőszigetelő fólia tulajdonságaira rátérnénk, előbb érdemes a hőszigetelés hatásairól informálódnunk. Egy jól szigetelt ház nemcsak komfortos, hanem kisebb költségekkel tudjuk üzemeltetni, ami a hűtés és fűtés jelentős csökkenésében mutatkozik meg leginkább. A megfelelő hőszigetelést több tényező befolyásolja, így a kialakítása előtt ezeket kell jól átgondolni.

 

Akár új építésű vagy felújítandó épületről van szó, a hatékony hőszigetelést az anyag típusa, vastagsága befolyásolhatja. A falakon, tetőn, padlón vagy nyílászárókon eltérő típusú anyagokat használhatunk a hőmegtartásra. Minden ilyen típusú beruházásnál az a cél, hogy minél költséghatékonyabb módon tudjunk minél több energiamegtakarítást elérni tartósan. Gyakori, hogy a külső homlokzatra vastag lemezeket helyeznek fel, melyek a passzív házak esetében is alkalmazhatóak. Kínálatunkban minden olyan minőségi eszköz és kiegészítő megtalálható, ami a hőszigetelés kivitelezéséhez szükséges. Nézzük, hogy a hőszigetelő fólia miben különbözik a külső szigetelő elemektől.

 

Tökéletes hőszigetelés

 

Rengeteg találmány kötődik az űrkutatáshoz, így van ez a hőszigetelő fólia esetében is. A NASA tudósai még az 1960-as években keresték a módját annak, hogyan tudnának a világűrben vékony, könnyű, de hatékony hőszigetelést alkalmazni. Ekkor fedezték fel a hőtükör fóliát, mely képes volt visszaverni a hőt, így védve az űrhajósokat a szélsőséges hőmérsékleti viszonyoktól. Napjainkban már természetes, hogy a hőszigetelő fólia háztartásokban és ipari környezetben is felhasználásra kerül.

 

Áruházunkban is megtalálható a hőtükrös párazáró fólia, amelynek egyik oldala alumíniumbevonatú, ez visszaveri a hőt, ezzel kizárja a hűvös fuvallatokat télen a helyiségből, míg nyáron a meleget tartja a falakon kívül. A párazárás fontos, hiszen megakadályozza, hogy a belső térből a nedvesség, a pára bejusson az épület szerkezetébe és deformitást vagy penészesedést okozzon. Utólagosan is beépíthető, sőt, van aki házilag oldja meg a hőszigetelő fólia felhelyezését, melynek használatával akár 15-20%-al csökkenthetőek a fűtési költségek.

 

Hol alkalmazható?

 

A hőszigetelő fólia az épület különböző részein alkalmazható. Többek között az ablakra is felkerülhet, melyet házilag egyszerűen felhelyezhetünk. Sokan csak dekorációs céllal rakják az ablak belső részére a fóliát, mások azonban a hőszigetelést, az árnyékolást, sőt a belátás meggátolását is ezzel a módszerrel oldják meg. 

 

A tető szigetelésekor szintén szükséges a hőszigetelő fólia, hiszen nyáron a tető alatt akár 60-80 Celsius fok is lehet. Általában padlásterek, tetőterek vagy éppen mobilházak, faházak szigetelésére alkalmazzák. Az egyre melegebb nyarak miatt sokan választják a magasabb hőfokot is elviselő megoldásokat, ezzel is garantálva, hogy a hűtési költségek alacsonyan maradjanak.

 

Amennyiben a hőszigetelő fólia típusának kiválasztásával kapcsolatban kérdéseid merülnek fel, kollégáink várják a megkeresést elérhetőségeinken.