Mire jó a műanyag gyeprács a kertben?
A műanyag gyeprács segítségével ellenállóbbá tehetjük az udvarunkban található, gyeppel borított részeket. Az elmúlt nyarak hatalmas esőzései, valamint a csapadékosabb évszakok során tapasztalhatjuk, hogy a fellazult talaj miatt a fű is jóval sérülékenyebbé válik a behatásokkal szemben. Ezen segíthetünk azzal, hogy gyeprácsot alkalmazunk.
A szép kertben a pázsit is szép
Nálunk, az ujhazbodrogi.hu webáruházban gyakorlatilag minden olyan eszköz és kiegészítő megtalálható, ami ahhoz kell, hogy szép kertünk legyen. A legtöbb családi ház esetében igaz, hogy nemcsak virágokkal, bokrokkal és fákkal díszítjük, hanem jelentős részeket foglalnak el a füves részek is. Ez optikailag is tágasabbnak mutatja a területet, de arra is lehetőséget ad, hogy többféleképpen is tudjuk használni. Ha nem szeretnénk mindent lebetonozni, de néha mégis beállnánk az autóval, akkor a gyeprács igen hasznos szolgálatot tud tenni nekünk.
A pázsittal persze sok a teendő, mind a kialakítás, mind a fenntartása igényel némi odafigyelést, de blogbejegyzéseink között erre is írtunk már hasznos tippeket. Ezúttal pedig a gyeprácsokat vesszük górcső alá. Lássuk, mit érdemes tudni róluk!
A gyep, amit használni is lehet
A gyeprács alkalmazása révén gyakorlatilag minden terhet, ami egyébként a fűre nehezedne, sokkal egyenletesebbé tudunk tenni. Ennek a jelentőségét elsősorban akkor fogjuk észlelni, amikor egy nagyobb eső után szeretnénk használni a területet. Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy a gyerekek vagy a házi kedvenceink nyomaitól szeretnénk megóvni a füvet, vagy az autóval akarunk beállni az udvarba, ha van lefektetve gyeprács, akkor elkerülhetjük a csúnya nyomokat, és a gyep szép marad.
Annak ellenére, hogy elsősorban ebből a célból szoktuk telepíteni, ez az eszköz még egy fontos pozitívummal is rendelkezik, mégpedig azzal, hogy egyszersmind a vakondtúrásoktól is megszabadulhatunk.
Mielőtt belevágnánk a gyeprács lefektetésébe, elő kell készíteni hozzá a talajt, s érdemes körültekintően rögzíteni, valamint egymáshoz illeszteni az egyes elemeket. Amikor ezt a módszert vetjük be, még szegélyeket sem kell létrehoznunk, a talaj megsüllyedése esetén pedig újra fel tudjuk tölteni a kérdéses részeket, és elszórni a fűmagot.
Melyik típust válasszuk?
A gyeprács lehet beton, fa vagy műanyag. A fa viszonylag drága, és hátránya, hogy idővel a korhadás elkerülhetetlen. A beton viszont sokkal nagyobb munkát jelent, és nem is érhetjük el vele az érintetlen pázsit látszatát.
Bezzeg a műanyag gyepráccsal ezt könnyedén megtehetjük, láthatatlan védelmet biztosítva a fűnek. Saját magunk is tudjuk telepíteni, szükség esetén akár vághatjuk is, az elemek pedig könnyedén összeilleszthetők. A kertépítés kategóriában válogathatunk a zöld és a fekete színű változatok közül.
A műanyag gyeprács remek megoldás
A nálunk beszerezhető műanyag gyeprácsok 49,2 cm x 49,2 cm-es méretben, 4 cm-es magasságban szerezhetők be. Mivel ezeket a rácsokat teljesen eltakarja a pázsit, ezért láthatatlanul tudják fokozni a gyep terhelhetőségét. A fűre semmilyen káros hatással nincsen, és még abban is biztosak lehetünk, hogy nem fogjuk túl rövidre nyírni, így a nyári kánikulában sem kell aggódnunk a pázsit kiégése miatt.
Tökéletesen megfelel, ha autóbeállót vagy kerti utakat szeretnénk kialakítani, de nyugodtan bevethető akkor is, ha nagyobb területet szeretnénk szebbé varázsolni. Nem akadályozza a növényzet fejlődését, sőt, sokkal szebb pázsitunk lehet, ha gyeprácsot alkalmazunk. Ezúttal ne a szomszéd fűje legyen zöldebb!