A munkavédelmi kesztyű a kézvédelem legfontosabb kiegészítője, hiszen a kezek fizikai, kémiai, mechanikai vagy hőterhelés elleni védelmét segíti. Sokan gondolják, hogy kizárólag az ipari területen van ezekre a termékekre szükség, azonban a különböző anyagokból előállított kesztyűk más felhasználási célokra is alkalmasak.

 

Az élelmiszeriparban, a vendéglátásban, az egészségügyben és még számos más területen is használatos a munkavédelmi kesztyű, mely az eltérő igényekhez igazodva kerül kialakításra. Nézzük részletesebben, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie ennek a kiegészítőnek, és hogyan tudjuk a legmegfelelőbbet kiválasztani az adott tevékenységhez.

 

Miért kell munkavédelmi kesztyűt viselni?

 

A különböző iparágak eltérő követelményeket támasztanak, így a megfelelő munkavédelmi kesztyű kiválasztása mindig az adott munkafolyamat és kockázat figyelembe vételével kell, hogy megtörténjen. A balesetek és sérülések elkerülése érdekében használatos kézvédő eszközök hozzájárulhatnak a termelékenységhez és komfortérzet növeléséhez is. 

 

A megfelelő munkavédelmi kesztyű kiválasztásakor több fontos szempontot is figyelembe kell venni. Az elsődleges a pontos méretezés, hiszen a túl bő vagy túl szűk változatok egyaránt okozhatnak kellemetlen perceket a kollégáknak. A rosszul illeszkedő kesztyű ugyanis akadályozhatja a munkavégzést, és akár balesetveszély forrása is lehet. A kínálatunkban kapható kézvédő eszközök kielégíthetik az eltérő igényeket. 

 

Választás előtt

 

A munkavédelmi kesztyű kiválasztására irányuló döntésünket befolyásolhatja a tevékenység, amit végzünk és az ehhez igazodó anyagválasztás is. A bőrből készült kézvédő tartós védelmet kínál, erős mechanikai védelem esetén ajánlott. A nitril vagy latex kesztyűk elsősorban a vegyi anyagokkal való érintkezés során hatékonyak. Az általunk is forgalmazott Dermi-Grip NPR15 Nitrile Sandy modell könnyű, precíziós munkára tervezett védőeszköz, mely aprólékos feladatok higiénikus megoldását is támogatja.

 

A nitrit kidolgozású felület homokszemcsékkel kombinálva kiváló tapadást eredményez, valamint hosszú távú használatot is garantál. A tenyér részén speciálisan mártott felületre alakított, hogy javítsa a fogásbiztonságot, de egyben elősegítse a szellőzést is, így hosszabb viselés esetén is komfortos marad. Éppen ezért leginkább szerelési, logisztikai és gépipari helyeken használják, illetve minden olyan munkafolyamatnál, ahol egyszerre kell jelen lenni a kiváló tapadásnak, a kényelmes viseletnek és az ügyes mozgásnak.

 

Szigorú szabályozás

 

A munkavédelmi szabályok a munkavédelmi kesztyűk használatát is szigorúan szabályozzák. Egyes munkakörökben meghatározott, hogy milyen kiegészítő védelemmel készült modelleket használhatnak a dolgozók. A személyi védőeszközökről szóló Európai Uniós rendelet három kockázati kategóriába sorolja a védőkesztyűket. Az első a minimális kockázatok ellen véd, ilyen a háztartási tisztításhoz használt latex változat, a második a közepes kockázatú, mely a mechanikai sérülések ellen véd. A harmadik kategória a súlyos vagy életveszélyes kockázatoktól védő kesztyűket jelöli, mint a vegyszer- vagy hőálló modellek.

 

Továbbá egyes szabványokban lefektetett szabályok mentén azt is meghatározzák, hogy milyen általános és ergonómiai követelményeknek kell megfelelniük az egyes védőeszközöknek. A pontos illeszkedés, a mozgásszabadság biztosítása, a bőrrel való érintkezés biztonsága is behatárolt. 

 

Amennyiben a munkavédelmi kesztyű témájában kérdésed lenne, vagy a döntésben kérsz segítséget, kollégáink várják a megkeresést elérhetőségeinken.